Nauč sa nechať plynúť

Autor: katarína pázmányová | 31.1.2014 o 0:53 | Karma článku: 6,98 | Prečítané:  1322x

Chcela by som byť ako ruka vo vode. Byť plne obklopená tým, čo mám práve okolo seba. Otvoriť prsty, nech to pocítim ešte viac. Najskôr príde jemný chlad, neskôr už nevnímam kde začínam a kde končím. Hrať sa s ňou. Ruka s vodou a voda s rukou. Ale keď ruku vyberiem, síce bude ešte chvíľu mokrá, no potom pomaly uschne a bude to zas moja ruka. A voda? Voda sa bude tiež ešte chvíľu vlniť. Až kým tie vlnky nebudú priďaleko na to, aby ich videla, aby ich cítila, aby o nich vedela. Bude to zas len voda. A o stretnutí s rukou sa nikto nikdy nedozvie. Aj keď si vtedy vymenili tie najväčšie tajomstvá.  

 

A tak mi to nejde.

 

Neviem byť voda, pretože neviem plynúť. Len, čo sa na ňu premením začnem tú rieku tlačiť. Tlačiť rieku! Ja hlúpa, zabúdam, že tečie sama. Vyberá si svoje údolia, kým ja sa  potím pri kopaní kanála. Pre ňu, samozrejme. Pretože chcem aby videla tie najkrajšie výhľady, nie len tie obyčajné...

 

Neviem byť ruka, pretože ruka je na mňa príliš maličká. Neviem stáť do pol kolien vo vode a rozmýšľať, či predsa len nie je príliš studená. Však takýmto spôsobom bude pre mňa vždy studená, hovorím si a skáčem do nej. Ochutnávam ju, plávam z jednej strany na druhú a chytám ryby za chvosty... a potom podchladená vybehnem na breh. Alebo vykríknem nadšením. To nikdy neviem. Možno som v nej predsa len mala stáť po kolená trochu dlhšie.

 

Cítim sa akoby som mala dlhý víkend. Cítim sa trápne a zbytočne. Tápam, hľadám, ale neviem, čo vlastne hľadám. Chcem dávať svetu dary, ale neviem aké. Mám sny, ale sú také všeobecné...  A že vraj je to všetko okej. Že vraj sa to stáva. Že vraj nemám tlačiť rieku, ani skákať do vody. No neviem stáť, pretože na to nie som dostatočne kľudná a neviem bežať, pretože som paralyzovaná.

 

A svet plynie a život ide. Kým ja stojím ešte kdesi vo včerajšku a malými rozhodnutiami prekonávam dlhé dištancie. Už, už idem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?